20 Ocak 2011 Perşembe

22. Ay Oyuncakları

Artık oyuncaklar hemen hemen hiç ilgisini çekmiyor! Gerçeklere yönelmeye ve bir şeyleri "mış gibi" kullanmaya başladı. Mesela koltuk minderlerinin tepelerine binip at yapıyor onları, dakikalarca zevkle oynayabiliyor bununla. 

Yuvarlak olan her şey takdir edersiniz ki direksiyon! 

Makyaj kutularımı yan çevirip içine araba park ediyor vs. 

Artık oyuncak almaya gerek yok sanırım. Oyun kurmak yeterli! Hatta kendi haline bırakmak!

Bu ay da geçen ay gibi kum en favori oyuncağı. Yeni kutular ve borular ekledik. Hunilerden geçen, hortumlardan akan kumlara ilgisini hala kaybetmedi.

Boncukları ipe geçirmek falan gibi uğraştırıcı ve kendini deneyeceği şeyleri seviyor! Daha önce denenmiş, başarılamamış şeylerin de hala peşindeyiz (düğme iliklemek, ayakkabı bağlamak, gömleğimizi giymek... vs) Fırsat buldukça bunlarla vakit geçiriyor, tekrar tekrar deniyor!

Zıplamak ve dans etmek de favorimiz. Günün çok büyük bir kısmını eğitici müzik çalar adı altında satılan oyuncağıyla geçiriyor. Müzik çalan şeyler favorisi. Bu ay dans etmek ve zıplamak için doğmuş gibi görünüyor! "Bi daha"lar hiç bitmiyor dans ederken! 

Bu dönemi daha eğlenceli hale getirmek için CDlerden yardım almaya başladım mecburen. Keşke fisher price bu oyuncakların içindeki müzikleri daha da ciddiye alsa ve gerçek şarkı haline getirse demo yerine!

Babasının yılbaşı hediyesi olarak aldığı gerçek köpeğe çok benzeyen oyuncağını da çok seviyor. 
Bumerang - Yazarkafe