6 Nisan 2011 Çarşamba

25. Ay Oyuncaklar

2 yaşını bir geçe, Ada'nın oyuncakları...

2 aydır yazmamışız nelerden hoşlanır 2 yaş civarındaki bir bebe!

Ada oyunsever bir çocuk! Dolayısıyla balonla oynadığımız voleybol ve hala bowling gözde oyunları. Basket potası artık küçük gelmeye başladığından pek yüz vermiyor. Biraz daha uzunca bir pota ayarlamak gerek belki...

Oyuncak olarak son dönemlerde bir iş makinesi çılgınlığı var. Dozerler, Harç kamyonları, Silindirler, Vinçler ve Çöp Kamyonu favorileri. Henüz istediğim gibi gönlümce kumda oynatamamış olsam da, şimdilik moonsandler ile iş görüyorlar. Hala büyük bir aşkla kumla oynuyor. Moonsandin kalıplarla inşaa edilebilir olmasını da çok seviyor.

Oyun hamurları da tam gaz. Kesmeyi de öğrendiğinden beri uzunca vakit geçirdiği şeylerden biri oldular. Yoğuruyor, oklava ile açıyor, kalıplarla ya da makasla kesiyor... Hele yanında sen de onunla oynarsan, bir bütün gün yerinden kalkmadan oynayabilir bunlarla!

Resim bu aralar gözde sanatımız!

Suluboya yapmaya bayılıyor!

Parmak boya yapmaya da tam anlamıyla deli oldu! Yalnız inanılmaz bir hızla etrafı kirletebiliyor bunu keşfettim parmak boya yaparken! Bunun için parmak boya saatlerinde boya kıyafetlerimizi giyip kocaman bir örtü üzerine yerleşiyoruz artık. Eller havada banyoya koşuyoruz hemen sonrasında da.

Pastel Boyayı da seviyor allahtan, dolayısıyla parmak boya işini haftada bir kaç saat yapmak pek zor olmuyor böylece. Pastel boya için çok güzel bir set buldum; Ses Creativenin çok güzel setleri var. Hemen hemen her türlü hobi için bir set hazırlamışlar. Yine aynı firmanın kes yapıştır setlerinden de aldım. Onu da çok sevdi Ada.  Boyama ve kesip yapıştırma işi uzunca bir süre bizi oyalayacağa benziyor.

Bir süredir de biriciğimiz Puppymiz var malum. Artık uyurken de yanında istemeye başladı puppyi. Uyku arkadaşı da oldu, oyun arkadaşı da. Onun söylediği şarkıları ezberliyor bu sıralar. Hala müzik sevgisi devam ediyor. Dans etmeye de bayılıyor.

Harf ve rakam takıntısı devam ediyor hala. Her gördüğü harfi, rakamı soruyor. Kitaplarını ve dergilerini daha bir şevkle incelemeye başladı bu yüzden.

25 aylık Ada, artık bunlardan hoşlanıyor işte!
Bumerang - Yazarkafe