3 Eylül 2011 Cumartesi

Evde plaj keyfi

Bu oyuncağı epeyce bir zaman önce görmüştüm. İçim gitmişti. O zamanlar Ada, serdiğim örtü üzerinde bir kaptaki kumu kaşıkla başka kaplara, oradan kavanozlara falan aktarma aşamasındaydı. 

Kum bizim en aşkla oynadığımız şey. Hatta kumu keşfettiğinden beri, en fazla zamanı onunla geçiriyor Ada. Yaş büyüdükçe örtü üzerine inşaat arabaları, kamyonlar vesaire de eklenmeye başladı. Bu oyuncak da aklımdan çıktı gitti. 

Bayram öncesi Ada ile dolaşırken tekrar karşılaştık. Ada'ya nasıl kullanılacağını anlattığım andan itibaren Ada aşık oldu bu masaya. Gerçi kendisine masa demek haksızlık olur ya, oyun platformu, başlıbaşına bir park falan gibi daha afili cümleleri hak ediyor zira kendisi. Alma girişimimi eve nasıl çıkartacağım konusu kafamda netleşmeyince -zira Ada'dan daha büyük bir kutu- sonraya erteledim. Eve gelince babasına uzun uzun anlattı. Sonra bayram harçlıklarıyla alabileceğine karar verdik. Bayramın ikinci günü evimize teşrif etti masamız. Ada o günden beri tepesinde. İçinde Ada'nın en sevdiği şeyler var; kum, tırmık ve kürek. Kumları değirmenlere boşaltmaya bayıldı. Oynamadığı zamanlarda üzeri plastik kapağıyla kapatılıp masa olarak kullanılabiliyor. Resimde görüldüğü üzre su doldurulabiliyor. Fonksiyonel ve eğlenceli bir oyuncak. 2 yaşından sonra oyuncak almak biraz zorlaştı Ada'ya; kendisi içinde yer alamayacağı oyunları oynayamıyor zira. Arabayla oynamak, oyuncak hayvanlarla oynamak falan gibi bir gailesi yok kendisinin. Bu sebeple inşaa edebileceği, bozup yapabileceği, boyayabileceği, silebileceği şeyler almak gerekiyor. 

Bu oyuncak uzunca bir süre idare edecek sanırım Ada'yı.

Şu sıralar mothercare'da oyuncaklar %50 indirimli bu arada.

Oyuncağı detaylıca incelemek isterseniz buraya bakabilirsiniz.


Bumerang - Yazarkafe