26 Kasım 2011 Cumartesi

Filin Banyosu

Zara bir gün evde otururken bir damlama sesi duydu... şıp...şıp...şıp... Acaba bu ses nereden geliyordu? Bütün evi aramaya başladı, sonra banyoda birisiyle karşılaştı. Acaba kiminle? 20 Sayfa boyunca Zara ile birlikte gezmeye, oyuncaklarıyla oynamaya, banyoyu tamir eden file yardım etmeye var mısın? Filin banyosu "Bir Kar Masalı"nın çizeri ve programcısından 1-10 yaş çocuklar için etkileşimli bir hikaye. Alasdair Turner'in  kızı Zara için yazdığı bir uykudan önce masalı.  Alasdair Turner bu masalı Zara için yazdı, uygulama Alasdair'den Zara'ya bir hatıra olarak yapıldı. OIP, iki çocuk annesi blogger, süper kahramanımız masalı çizdi. Deniz; anne blogger programladı. Melih Şendil masalı Türkçe, Oliver Collyer İngilizce seslendirdi.

Filin Banyosu'nun tanıtım yazısını okudunuz efendim; yine bizim annelerden, yine süper bir iş. Ben bu annelerle gurur duyuyorum.  Tanıtım yazısında 1-10 yaş diye yazdığına bakmayın, hedef kitlede 32 yaş da gayet güzel durabiliyor.(çok sevdim evet)

Hüzünlü bir hikayesi var aslında bu masalın, Özgürannemin blogunda okuduğumda çok etkilendim; Okumak isteyenler için buradan buyrun; "Filin Banyosu"nun hikayesi Çok ama çok anlamlı bir şey yapmış benim arkadaşlarım... Bir babanın kızına son hediyesi bu kitap, emeği geçenlere ayrıca bir saygı duyuyorum bu sebeple.... Buradan dünyanın en sevimli reklam oyuncusunun başrol oynadığı uygulama videosunu izleyebilirsiniz.  Minik parmakların bir yandan masal dinlerken bir yandan nasıl zevkle oyun oynadıklarının da ispatı olmuş bu film. Facebook sayfası da burada. Masalımızı facebooktan da takip edebilirsiniz. Çizeri falan da hep orada zaten, onlarla sohbet edebilir, soracaklarınızı sorabilirsiniz, teşekkür edebilirsiniz-ki bence teşekkürlük bir iş çıkarmışlar bir kez daha... Hala indirmediyseniz, masala da bu adreslerden ulaşabilirsiniz;


Filin Banyosu, Elephant's Bath App Store'da Android Market'te!
Hem Türkçe, hem İngilizce uygulamamız
iPhone, iPod touch için:  http://itunes.apple.com/tr/app/filin-banyosu/id480530911?mt=8

iPad için : http://itunes.apple.com/tr/app/filin-banyosu-hd/id480534889?mt=8


Android : https://market.android.com/details?id=com.betikus.filinbanyosu


Elephant's Bath

iPhone, iPod touch : http://itunes.apple.com/tr/app/elephants-bath/id482034586?mt=8

iPad :  http://itunes.apple.com/tr/app/elephants-bath-hd/id482040393?mt=8
Bumerang - Yazarkafe