26 Aralık 2011 Pazartesi

Bir Kar Masalı İmza Günü-2

Emi ve Küpeli, derneğimizi ziyarete geldiler 10 Aralık'ta. 
"Madem çocuklar için bir şey yapıyormuşsunuz bir görelim dedik" dediler, biz de elimizden geldiğince ağırladık kendilerini. 

Birlikte karlar ülkesine gittik, lapa lapa yağan kar ormanından geçtik, ağaçların altında dans ettik, hızlı kayan kızaklar tepesine tırmanıp heyecanlı bir yarışın içine girdik,pırıl pırıl buzdan heykeller vadisinde dolaşıp, uçan kartopu savaşları alanına geldik. 

Çok ama çok eğlendik. 

Esra Teyzelerinin sesinden masalını dinledi bizim minikler. Neredeyse hepsi ezberlemişti, onunla birlikte "okudular" kar masallarını, "dikkat ett" diye bağırdılar, Esra Teyzelerinin takıldığı yerlerde kelimelerini tamamladılar. Esra çok büyük bir iş yapmış, bir kez daha anladım, bir kez daha gurur duydum onunla.

Esra'nın ilk heyecanı bizim de ilk heyecanımız oldu, STET için düzenlenen bu ilk etkinliğimizde katılım çok fazla olmasa da heyecanımızı, mutluluğumuzu paylaşabilmek yetti bize.

Kapılarını bize açan (oğlumun da okulu) Münir Özkul Çocuk Kulübü'ne ayrıca teşekkür ediyorum, çocuklar için düzenlenmiş bir ortam bulmak, anneler sohbet ederken onların sıkılmadan vakit geçirmesini sağlamak her zaman çok mümkün olamıyor maalesef fakat bu kez hem masallarını dinlediler, hem Esra Teyzelerinden güzel dileklerle bezeli imzalarını aldılar hem de sonrasında top havuzunda eğlendiler biz sohbet ederken.Bumerang - Yazarkafe