6 Nisan 2012 Cuma

Avucundaki Öpücük

 
Yazar: Audrey Penn

Resimleyen: Ruth E. Harper- Nancy M. Leak

New York Times #1 Bestseller

Butik Yayıncılık

Ada'nın pipatlarına uzun süre ara vermişim, yeniden başlayalım, hem de mükemmel bir kitapla...

Eğer çocuğunuzda okul korkusu ya da ayrılma korkusu varsa bu kitabı şidddetle tavsiye ederim. Öykü mükemmel işlenmiş, sevgi dolu sıcacık bir hikayesi var ve çok basit ve çok güzel bir yöntemle nerede olursanız olun kalbinizin çocuğunuzun yanında olacağını ona anlatabileceğiniz bir ipucu veriyor...

Ben kitabın ismine bayıldım zaten görür görmez. Ada da uzun zamandır yapmadığı bir şeyi yaptı ve kitap bittiğinde "bir kez daha okur musun anne" diye sordu. Üç kez üst üste okuduk, sanırım kendini güvende hissettiren bir hikaye oldu Ada için de.

Yavru rakun okula gitmek istemiyor, çünkü annesini, oyuncaklarını ve evini çok seviyor, ayrılmak istemiyor, anne rakun sakince "bazen istemediğimiz ve hoşlanmadığımız şeyleri yapmak zorunda kalabiliriz" diye anlatıyor, "ancak okul çok güzel bir yer" sonrasında da yavrusuna nerede olursa olsun sevgisini yanında götürebilmesinin bir yolu olduğunu söylüyor ve avucuna bir öpücük veriyor "yalnız hissettiğinde, annenin özlediğinde elini yanağına bastır ve bunu düşün; anne seni seviyor"

Gerçekten uzun zamandır okuduğum en sıcak ve en güzel çocuk kitabı, üstelik çoğu annenin yarasına merhem olabilecek bir kitap.

Sadece okul için değil, ayrılma endişesi yaşayan çocuklar için de kullanılabilecek harika bir yöntem "avucundaki öpücük" de.

İyi okumalar.
Bumerang - Yazarkafe