12 Haziran 2012 Salı

Madagaskar 3

Beş aylık zorunlu istirahat döneminde en çok canımı sıkan şeylerden biri, Ada ile eskisi gibi vakit geçiremiyor olmamdı. Ada bu durumdan öylesine etkilenmeye başlamıştı ki su isteyeceği zaman bile "kendini nasıl hissediyorsun?" ya da "kalkabiliyor musun anne?" diye soruyordu. Benim için zaten zor olan bu dönem, Ada'nın zarar görebileceği düşüncesiyle iyice içinden çıkılmaz hale gelmişti. Neyse ki artık toparladım ve anne-oğul günlerimize geri döndük hızlıca...

Geçtiğimiz hafta içi reklamlarını televizyonda görünce Madagaskar'ı merak etmişti Ada. Ben de hafta sonu götüreceğime söz vermiştim.

Çocuk sineması olarak Kadir Has AVM nin sinemasını tek geçerim. Gerçi şirinlere gittiğimizde salon daha aydınlıktı bu kez biraz karanlık oldu ve Ada huzursuz olacak diye düşündüm ama korktuğum başıma gelmedi. Sanırım koltukların iki kişilik olmasından ve kucak kucağa uzanıyor olmamızdan dolayı Ada karanlığın farkına bile varmadı.

Yine Şirinler'de olduğu gibi hemen hemen bütün sinemalarda 3D gösterimde olan Madagaskar 3ü kocaman gözlükler olmadan izleyebildik Kadir Has'ta. (Hala Ada ile üç boyutlu sinemayı deneme konusunda çekincelerim var.) 

Filmin 3 yaş çocuğu için uygun olduğunu düşünmüştüm ancak aşırı hareketli ve çok fazla silah görünen sahne var. Ada Madagaskar hayvanlarını kovalayan korkunç görünümlü kadından pek hoşlanmadı. Göründüğü sahnelerin neredeyse hepsinde "ne zaman bitecek?" diye sordu. Mutlaka kötü bir karakter olması gerekiyorsa, bir de üzerine korkunç bir görünümde olması çok mu gerekli çocukların izleyeceği şeylerde bilmiyorum. Genel olarak filmden pek hoşlanmadık biz anne-oğul ama kucak kucağa koltuğa yayılıp patlamış mısır yemek çok hoşumuza gitti.

Film çıkışında AVM içerisinde hemen sinemanın yan tarafındaki top havuzunda vakit geçirdi Ada biraz da. Sonrasında da biraz dolaşıp sohbet ettik. Ada uzun zaman sonra benimle birlikte dışarıda olmaktan çok zevk alıyor gibi görünüyordu. Ara sıra sorduğu "artık hasta değilsin değil mi anne?" sorusu canımı çok fazla sıksa da, artık o günlerimizin geride kaldığını oğluma söyleyebilmek çok güzeldi.


 
New York’taki hayvanat bahçesinden kaçan Alex, Melman, Gloria ve Marty, eve dönmek için yola çıkarlar. Ancak, kesinlikle ilgi çekmemeleri gerekmektedir.
 
Peki bir aslan, bir zebra, bir hipopotam, bir zürafa, dört penguen, iki maymun, üç lemur ve bir lama nasıl dikkat çekmeden seyahat edebilirler? 

Tabii ki sirkle!Bumerang - Yazarkafe