5 Ocak 2013 Cumartesi

Çekmeköy Mutfak Ekibi

Avrupa yakasından Anadolu yakasına taşınırken en çok korktuğum şey sosyal hayatımı tamamen kaybetmekti. Zaten kış gelmek üzereydi, yeni bir bebeğimiz olacaktı ve ev günleri başlayacaktı. Evde bunaldığımda kendimi atabileceğim bir yer olmazsa ne yaparım diye düşünüyordum. Bakırköy'de kış da olsa kar da olsa, sıkça gittiğim ve çok sevdiğim yerler vardı, evde daraldığımda Ada'yı sıkıca giydirir, pusete atar, gidip bir kahve içer dönerdim. Hiç bilmediğim bir semte taşınmak en çok bu yönden korkutuyordu gözümü...

Ancak bu eve taşınalı henuz bir kaç gün olmuşken Çekmeköy Magazin diye bir dergi getirdi eşim eve. Orada ilk önce gözüme minik bir oyun alanı olan bu cafe çarptı, anne algısı diyelim. Ya da algıda seçicilik. Ada'nın soğuk havalarda en sevdiği şeydir oyun alanlarına gitmek.  İçinde bir oyun alanı olan cafe ise benim en sevdiğim şeydir. Çocuğum sıkılacak kaygısı olmadan oturup keyifle kahvemi içmek, dergi karıştırmak ve 15-20 dakika için bile olsa arkama yaslanıp dinlenmek bazen en büyük hayalim olabiliyor. Ne demek istediğimi anneler çok iyi anlayacaktır.

Havanın pek soğuk olmadığı bir gün Deniz'i pusetine atıp düştük yollara. Mutfak Ekibi çok merkezi bir yerde sayılmaz, biz biraz zor bulduk ya da. Yoldayken bir kaç kez yol desteği aldık hatta Göknil Hanımdan.

Mutfak Ekibi gerçekten bir ekip. Sımsıcak bir ekip hem de. Personeli çok samimi, dekorasyonu harika ve annelerin çok rahat edebileceği bir şekilde dekore edilmiş. Görüp bayıldığım oyun alanı dışında pek çok yerde bulunmayan bir de bebek bakım odası var. Yazın çok keyifle kullanılabilecek bir bahçesi mevcut. Menüleri harika.


Detaylı bilgi için facebooktaki sayfalarından bakılabilir. Günlük menülerini facebooktan yayınlıyorlar. Ayrıca evlere servis ve catering hizmeti de var. Kızımın 40 mevlüdünün ikramlarını hazırladılar ve gerçekten  hem lezzetinden hem temizliğinden çok memnun kaldık. Herkese ikişer tabak vermek zorunda kaldık hatta :)

Bu civarda oturan anneler için tavsiye edebileceğim bir mekan. Canınız sıkılırsa Göknil Hanım sizinle sohbet bile ediyor :)
Bumerang - Yazarkafe