20 Mart 2013 Çarşamba

Atarlı Mickey'in 4 Yaş Partisi

Ada'nın doğum günü biraz kaotik oldu bu yıl. Önce "Koyun Russel" teması istedi, aradık taradık süslerini bulduk internetten, arkadaşlarına russel şapkası örme planları yaptık derken fikir değiştirdi dinozor istedi, hem de öyle böyle bir dinozor değil; pteranodon olacak. Oturduk önce neymiş bu yaratık onu araştırdık sonra süs derdine düştük derken birden tema Bora Usta'ya (bob the builder) döndü; ki kendisi çocuklar tarafından pek bir sevildiğinden, sevindim temanın değişmesine çünkü süsleme ve pasta fikirleri bulmak kolaylaşmıştı bir anda ve ben böyle sevinedururken Ada son kararını açıkladı; "ben Mickey Mouse olmak istiyorum! Deniz de minnie olacak! Sen de prenses olacaksın!" 

Doğum gününe günler kalmışken herşeye sıfırdan başladık...Bebekle hazırlıkları yapmak zor olacağından partiyi evde yapmama konusunda kesin kararlıydım, yeri belirledik, davetiyelerimizi dağıttık, pasta siparişimizi verdik, doğum gününü beklemeye başladık. Bu arada babamız görmeye gittiği yerin park alanını küçük bulup misafirlerimizin park sorunu yaşayacağını düşününce parti o hafta başında eve taşındı. Yeniden misafirlere bilgi verildi, ikramlar belirlendi, siparişleri verildi, alelacele süsler halledildi falan derken, doğum günü Ada'nın tam istediği kıvama getirildi-ki kendisi üzerinden 10 gün geçmişken bile, etkisinde kaldığı partisinde ne kadar eğlendiğini anlatıyor ve 5. yaş günü için sabırsızlanmaya başladı bile.
Temamız Mickey Mouse idi, pastamızı Pastacı Rapunsel teyzemiz yaptı. Ada internette beğendiği bir pastada kendi istekleri doğrultusunda değişiklikler yaptı ve bitmiş halini gördüğü an pastasına tek kelimeyle vuruldu!

İkramlarımız Mutfak Ekibi tarafından hazırlandı;
Ispanaklı Tepsi Böreği
Peynirli Sigara Böreği
Çikolatalı Toplar
Zeytinli Poğaça
Mercimek Köftesi
şeklinde bir menümüz  vardı. Hem çocukların hem büyüklerin yiyebileceği ikindi menüsü kıvamında bir ikram masası olsun istedim çünkü öğle uykusu sonrası başlayacak şekilde ayarlamıştık saatimizi.10 çocuğun olduğu bir partide oyun ablası olmazsa olmazdı tabii! Ablamız önce yüz boyaması yaptı, sonra baloncuk yakalama, mandal toplama, zıpzıp top yarışmaları yaptırdı, danslar ettirdi, balondan şekiller yaptı yaklaşık üç saat boyunca yorgunluktan bayılıncaya kadar oynadılar ablayla ve hepsi çok sevdi ablayı.  Ada'nın en sevdiği kısım da bu oldu haliyle çünkü hayalindeki doğum gününde yaşıtlarından oluşan bir kalabalık ve bir parti ablası vardı.
Doğum gününde yanında olan tüm arkadaşlarına geldikleri için, annelerine de getirdiği için teşekkür ediyoruz...


Bumerang - Yazarkafe