29 Nisan 2013 Pazartesi

Meğer bizim kız bir lama yavrusu imiş!

Aylardır bu arkadaşları bekliyoruz dört gözle.3. aydan itibaren salyalan ve ellerini sürekli ağzında tutmak isteyen kızımızın dişlerini çok erken çıkartacağına ikna olmuştuk karı-koca. Murat Bey ısrarla "bunlar diş değil, ek gıdaya hazırlığın habercisi" dese de bize ne, biz dişlerin geleceğinden neredeyse emindik. Zaten sürekli mızmızlanan fındık prenses bize yeterli doneyi sağlıyordu: salya, huzursuzluk ve sürekli parmak emmek isteme... Ama tabii ki alakası yokmuş. 4. ayda inancımız biraz törpülendi, 6. ay civarında ha geldi ha geliyor duygusunun yerini ek gıda telaşı aldı, 7. aya girmemize bir hafta kala da fındık prenses sürpriz yaptı- ki zaten herkes biliyor kendisi sürprizlere bayılır-. Bir sabah uyandığımızda alt damakta iki mor çizgi vardı. Bir aydır da hevesle büyüsünler diye bekliyorum. Sonunda görülebilir kıvama geldiler çok şükür (görmemişin kızı olmuş mode on) Şu resmi çekebilmek için attığım taklanın haddi hesabı yok.
 
Deniz başta biraz şaşkındı. Elini ısırdığında kıyametler kopuyordu şimdilerde parmaklarını yandan yandan çiğnemeyi ve abisini ısırarak kendisinden uzakta tutabileceğini keşfetti.
 
Yalnız anlamadığım bir şey var ki; ateş mateş olmaması canıma minnet tabii ki hiç belirtisiz geldi dişleri Deniz kızının ama, bu salya olayı hala devam etmekte. Hatta süper bir tükürme ustası oldu fındık prenses. Tüft diye fırlatıveriyor ağzında biriktirdiği tükürüğü. Acep devamı mı geliyor dişlerin yoksa bu salya durumu tüm dişler tamamlanana kadar birlikte yaşamayı öğreneceğimiz birşey mi olacak?
 
 
 
 
 

Bumerang - Yazarkafe