31 Ocak 2014 Cuma

Anne dostu girişimler; Mobil Perde

Yeni eve taşınalı 5 ay oldu (yani artık pek de yeni sayılmaz) ancak eski evin perde ölçüleri salona uymayınca salonumuz perdesiz kalmıştı. Bir kez perde bakmak için çıkmaya cesaret edebildim, Ada stor perde modelini kafasına düşürünce ve Deniz yerde yığılı tüllerin arasında tepinirken içlerinde kalıp ağlamaya başlayınca perde alma olayından ümidi kesmiştim. Bir şekilde punduna getirip çocuksuz dışarı çıkabileceğim bir an kollamaya başladım ki bu benim için gerçek bir mucize demek olduğundan beş aydır gerçekleşmedi.

Sonra çok sevdiğim bir arkadaşım Mobil Perde diye bir girişimden bahsetti, ben de denemeye değeceğini düşündüm. İyi ki öyle düşünmüşüm. Yoksa bu hizmeti deneme, önerme şansım olmayacaktı. (Şunu da belirteyim aldığım hizmetin ücretini ödedim, yani bu bir reklam yazısı değil, bir öneri yazısıdır)

Fotoğraf ve basın bülteniyle Mobil Perde;


PERDECİLİKTE YEPYENİ BİR ANLAYIŞ VE TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN MOBİL PERDE?
Hem annelik hem ev işleri derken zaten zaman fakiri olmuş bizler için perde seçimi hep sıkıntılı bir konu olmuştur. Çoğunlukla perde mağazasında showroom ışıklarında seçtiğimiz perdeler eve geldiğinde hiç de düşündüğümüz gibi durmamıştır.

Uzun zaman beklediğinize , en az 2-3 mağaza gezerek zaman harcadığınıza mı yanarsınız, içinize sinmeyen perdelere mi? Verdiniz paraya mı?

Ya da montajcı evi kirletmişse, fazladan delik delmişse duvarlara? Hadi hepsi tamam oldu... Ya bu perdelere uyan bir runner veya yatak örtüsü kırlent de arzu ettiyseniz... Haydi bakalım bu sefer perde kumaşı elde döşemecilere gideceksiniz :))

Oysa Mobil Perde bunların tamamına çözüm getiriyor. Zaten sloganları “ Ayağınıza gelen perdeciniz “ ve “ En iyi perde evinizde seçtiğiniz perdedir“ şeklinde. İstiyorlar ki zaman müşterilerine kalsın. Onlara ayrıca daha hesaplı çözüm de götürüp hem zamandan
hem paradan kazandırabilsinler.


Nasıl mı çalışıyorlar?
Arıyorsunuz, en yakın mobil perde aracı size yönlendiriliyor. Profesyonel sunum ekibi tertemiz, özel logolu setleriyle evinize modelleri çıkarıyor. 10’dan fazla markaya ait binlerce kumaş kartelası...

Elemanlar ayaklarına Mobil Perde logolu deri patik giyiyor. Kurumsal kuralları gereği tuvaletinizi kullanmaları veya bir şeyler ikram ederseniz de kabul etmeleri yasak. Su mataralarını bile yanlarında taşıyorlar. Ve tek konsantrasyonları perdeleriniz olmak zorunda.

Siz sizler için özenle seçilmiş kumaş kartelaları koleksiyonu arasından seçiminizi yapıyorsunuz..

Dekor danışmanlığı yaptıkları gibi size ürün konusunda da danışmanlık yapıyorlar. Mesela çocuk perdesi yaptırmak istediğinizde kadife, keten gibi kumaşların toz tuttuğu için sağlıklı olmadığını ya da jaluzilerin keskin kenarlarından dolayı tehlike oluşturabileceğini söylüyorlar.

Yere kadar uzun veya ip perdelerin sakıncalarını da anlatıp sizin çocuklarınız için en doğru renk ve kumaşı, modeli seçmenize yardımcı oluyorlar. Kendileri de zaten çocuk odaları için anti bakteriyel ürünler kullanıyorlar. Hatta çocuğunuzun resminin olduğu perdeler bile yapabiliyorlar. Bir de ellerinde öyle şirin ve çocuğunuz oynarken bir yerini çarpsa
bile zarar vermeyecek perde braçolları (perdeyi kenara tutturmak için kullanılan malzeme) var ki insanın çocuk olası geliyor.Sunum ekipleri bir bay bir bayandan oluşuyor. Sipariş vermezseniz de sorun yok, ücret alınmıyor.Mobil Perde yeşile ve doğaya çok önem veriyor. Kurumsal Sorumluluk Projeleri “Karbon Ayak İzi”  Araçlarıyla size gelene kadar yaktıkları yakıt ve doğaya bıraktıkları karbonu telafi etmek adına TEMA Vakfı ile anlaşma yapmışlar ve her sunuma gittikleri evin sahibesinin adına veya arzu edildiği takdirde çocuklarının adına bir fidan dikiyorlar. Tabi bunun için de sizden bir ücret talep etmiyorlar.Tek amaçları büyüklerimizden emanet aldığımız bu dünyayı çocuklarımıza daha yeşil devretmek.


(bu, bu güne kadar aldığım en güzel ve en anlamlı hediyeydi)

Mobil Perde ayni zamanda teknolojiyi iyi kullanıyor. Siparişiniz anında akıllı tabletlerle gözünüzün önünde üretim merkezine geçiliyor ve üretim başlıyor. En geç 7 günde perdeniz hazır. Zaten hız bu hizmeti yapanlar için de çok önemli. “Vakit nakittir” diye düşünüyorlar.

Seçim bitti perdeleriniz hazır. Sizi arıyorlar müsait olduğunuz gün ve saatte profesyonel montaj ekibi geliyor (elektrik süpürgesi vs yanında ) işleminiz montajı tamamlıyor ve perdenizi astıktan sonra eğer gerekli ise buharlı ütüsünü de yapıyor.

Mobil Perde Ekibi her ilave isteğinizde veya ihtiyacınızda yanınızda olmaya devam ediyor. Perdenize uygun kombin kumaşları gösteriyor, isterseniz döşemelik kumaş da alabiliyorsunuz veya size hemen bir runner yapıp hediye ediyor. Yatak örtüsü kırlent dikimi yapabiliyor.

Mobil Perde vereceğiniz tutarı sorgulamadan her eve hatta adalara bile gidiyorlar.Kısacası artık kapı kapı perdeci gezmeye son veren bu hizmeti ben denedim gayet beğendim. Siz de bu hizmeti denemek istiyorsanız. 0212 777 88 00 dan arıyorsunuz randevunuzu netleştirip geliyorlar. Ya da www.mobilperde.com’a telefonunuzu bırakıyorsunuz. Onlar sizi arıyorlar.

Bumerang - Yazarkafe