31 Ocak 2014 Cuma

Evde Eğlenceli Matematik (Anne Baba Eğitimi)

o        Çocuğumu matematikle tanıştırmak,
o        Matematik ile barıştırmak,
o        Birlikte hem eğlenceli vakit geçirmek hem de bir şeyler öğrenmesini sağlamak,
o        Matematik temellerini sağlamlaştırmak,
o        Evde çocuğunuzun öğrenme stiline uygun matematik etkinlikleri yapmak,
o        Matematiği sınıfta anlatıldığından farklı yöntemlerle öğretmek, 


 istiyorum ama nasıl yapacağımı bilemiyorum diyorsanız, bu eğitim tam size göre.
 
Bu eğitim sayesinde çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirecek eğlenirken de temel matematik becerilerini kazanmasına yardımcı olabileceksiniz.
 
Kimler katılabilir? Bu eğitime başta 4-7yaş arası çocuğuna matematikte yardımcı olmak isteyen anneler, babalar ile bu yaş grubundaki çocuklarla ilgilenen öğretmenler olmak üzere bu konuyla ilgilenen herkes katılabilir.


Eğitimin Süresi: 3 saat


Eğitim Ücret: 50 TL 

 
Eğitim Yeri ve Tarihi
FARKLI ÇOCUKLAR EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Dr. Adnan Saygun Cad. Salih Rüştü Sok. Üçler Apt. A Blok 9/3Ulus
Etiler/İstanbul
www.farklicocuklar.com
12 Şubat 2014
Saat: 11.00

 
Kayıt ve detaylı bilgi için;
Eposta: farklicocuklar@hotmail.com
Tel: 0 212 325 26 56
GSM:0 539 205 13 40
 
 
 
Eğitmenler:
Prof. Dr Münire ERDEN
1979 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olan Erden, 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi’nde, ‘Eğitim Programları ve Öğretim’ dalında Doktora derecesi aldı. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesinde Profesörlük unvanını alan Erden, aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesine geçmiş ve bu üniversitede, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı ve kurucusu olduğu Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevlerini yürütmüştür. Erden’in Öğretmenlik Mesleğine Giriş, Sınıf Yönetimi, Eğitim Psikolojisi, Öğrenme Stilleri, Okula Uyum Sağlayamayan Farklı Çocuklar isimli kitapları; ulusal ve uluslararası çeşitli dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel makalesi bulunmaktadır. Çalışmalarında öğrenme ve öğretme süreçleri üzerinde yoğunlaşan Erden, son 10 yıldır özellikle öğrenme güçlüğü çeken Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan çocukların eğitimiyle ilgilenmektedir. Erden, 2011 yılı itibarıyla, öğrenme güçlüğü olan çocuklara alanda katkıda bulunmak için Dr. Seda Saraç’la birlikte ‘FARKLI ÇOCUKLAR DEHB VE DİSLEKSİ EĞİTİM DANIŞMANLIĞI'nı kurmuştur.  
Seda SARAÇ, Dr.
Lisans derecesini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden alan Saraç, yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim dalında, doktora derecesini ise Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği dalında almıştır. Saraç, Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmış ve bu süre içerisinde aynı zamanda üniversitenin okulöncesi eğitim biriminin de kurucu müdürü olarak görev yapmıştır. Çocuklarda öz düzenleme ve üst bilişsel becerilerin geliştirilmesi konusunda çalışmakta olan Saraç, bu konuda ulusal ve uluslararası yayınlar yapmakta ve projeler yürütmektedir. Saraç; 2011 yılı itibari ile çalışmalarını FARKLI ÇOCUKLAR DEHB VE DİSLEKSİ EĞİTİM DANIŞMANLIĞI çatısı altında sürdürmektedir.
 
 
Bumerang - Yazarkafe