21 Ocak 2014 Salı

Yazın sıcaklarda, kışın soğuklarda klima kullanmak

 
Klima deyince akla ilk başta sıcak ve nemli havalar gelir. Klima daha çok yaz mevsiminde kullanılan bir araçmış gibi düşünülür. Pek çoğumuz için böyle olsa da aslında klima kışın soğuklarda da çok etkili bir ısıtma aracıdır. Kalorifersiz küçük ofislerde ve dükkanlarda, kalorifersiz evlerde ve tabii ki kaloriferin yetmediği ısınma ihtiyacı olan heryerde kullanılmaktadır.
 
Klima, özellikle de duvara monte edilen split klimalar mekanda yer de işgal etmez. Sessiz çalışma özelliği sayesinde ısınırken rahatsız edici sesler çıkarmaz. Ayrıca A sınıfı ve üzeri  klimalar yüksek enerji verimliliği sağladığından elektrik tüketimi hiç de korkulacak gibi olmaz.
 
Klima alırken önemli olan ne kadar büyüklükte bir klima alınmasına karar vemektir. Bu konuda en doğru kararı verebilmek için ücretsiz keşif yaptırmak gerekli. Böylece gereksiz büyük, ya da yetersiz bir klima alınmamış olunur.
 
Klimanın montajı muhakkak servisi tarafında yapılmalı. Taşınma olacaksa da söküp takma işini yetkili servis yaparsa hiçbir sorun yaşanmaz. Ayrıca belirli aralıklarla bakımını yaptırmak da hem sağlık açısından hem de klimanın kullanım ömrü açısından faydalı olacaktır

Bumerang - Yazarkafe