6 Mart 2014 Perşembe

Mobil bankacılık kullanımı hergeçen gün artıyor 

İstatistikler, internet kullanım alışkanlıklarımızın değiştiğini gösteriyor.  Peki nasıl değişiyoruz? Mobil kullanım oranlarında gözle görülür bir artış olmakta ve bu oranlar her geçen yıl artıyor. Artık bilgisayar başında daha az zaman geçiriyoruz, çünkü akıllı telefonlarla yapabileceklerimiz artık eskisi kadar sınırlı değil.


Hatırlarsınız, geçmişte basit bir işlemi yapmak için bile banka şubesine gitmemiz gerekirdi. Sonra telefon bankacılığı kavramı geldi, bazı bankalar telefon bankacılığına ek olarak atm bankacılığı hizmeti de vermeye başladı. Artık ister telefonla arayarak ister bir atm aracılığıyla işlemimizi hallediyorduk. Zamanla telefon bankacılığı da yetersiz kalmaya başladı. İnternet kullanımının artmasıyla birlikteinternet bankacılığı kavramı girdi hayatımızaHiç bekleme derdi olmadan işlemlerimizi kolaylıkla halledebilmemizi sağlayan bu sistem, büyük kolaylıklar getirdi. Ancak burada da sabit olmak gibi bir zorunluluk vardı.

Artık mobil bankacılıkla bu sorunun da üstesinden gelebilmekteyiz. Cep telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama ile, işlemlerinizi kolayca ve güvenle, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman halletmeniz mümkün. İşte bilişimçağının en büyük avantajı budur.

Bumerang - Yazarkafe