Her "Bebek" doğduğunda bir "Anne" doğar.

Bu Blogda Ara

Beylikdüzü Mekanları

Işığını Takip Edenler

Beylikdüzü Anaokulu

Bumerang - Yazarkafe

Ağustos 13, 2014

5. Yaş Doğum Günü ve Satranç Teması

Ada'nın doğum günü geçeli neredeyse 6 ay oldu. Pek çok kişi Ada'nın dahiyane(!) fikri olan satranç temasının altından nasıl kalktığımı sordu bu süreçte ancak bir türlü bu yılki doğum gününü yazamadım. 

Ada 5. yaş doğum günü için angry birds temasında karar kılmıştı, ben de "oh bu yıl kolay yerden geldi" diye sevinmiştim, ancak yine doğum gününe kısa bir süre kala "hayır, ben satranç teması istiyorum!" buyuruverdi. "Ne alaka! Nasıl bulacağım? Ne yapacağım!" derken twitterdan satrançla ilgili görsel arayışına girdim ve Zümre beni böyle buldu. Zümre'nin bana ulaşıp da "Benim böyle bir firmam var, size yardımcı olabilirim" dediği anki mutluluğumu anlatamam. Aslında ben damalı bir masa örtüsü ve birkaç siyah beyaz süse fittim, çünkü tema çok zordu, ama Zümre öyle bir paketle geldi ki, önce benim sonra da Ada'nın aklını başından aldı.

Fotoğrafları an be an instagramdan paylaşmıştım gerçi, değişik tema arayanlar buradan da görmüş olsun.

Kurabiyelerimiz ve cupcakelerimiz Tuana Pasta'dandı... 


Pastamız yine Seyran'dan...Zümre doğum gününden iki saat önce geldi, masayı süsledi.  Masada acemice görünen süsler dışındaki tüm süsleme, masa örtüsü, banner vs. Zümre'ye ait. İşini o kadar  ciddiye alıyor ki, heykeltıraş bulup minik satranç taşları yaptırmış, masanın üzerinde harika oldular bir de sürpriz magnet süslü kurabiyeler yaptırmıştı, onlara ayrıca bayıldık. Süsleri halen saklıyoruz.

Fotoğrafların da güzel olanları Zümre'nin gözünden...

Ulaşım bilgilerini de vereyim;
Leblebi
https://www.facebook.com/leblebi.li
https://twitter.com/leblebitasarim

Tuana Pasta
http://www.tuanapastamalzemeleri.com/

Seyran
http://www.seyran.com/Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Fikrinizi paylaşın