Her "Bebek" doğduğunda bir "Anne" doğar.

Bu Blogda Ara

Bloga Üye Ol

Beylikdüzü Mekanları

Işığını Takip Edenler

Beylikdüzü Anaokulu

Bumerang - Yazarkafe

Haziran 04, 2016

Gizemli Vadi - Çatalca

Geçtiğimiz pazar İstanbul'daki cenneti keşfettik.

İstanbul'da böyle bir doğa, böyle bir mekan olduğunu anlatsalardı kesinlikle inanmazdım. Evden yine araba nereye götürürse kafasıyla çıktık, yolda Çilingoz Milli Parkına gitmeye karar verdik sonra Çilingoz'un tahmin ettiğimizden daha uzak bir yerde çıkması ve vaktin geç olması nedeniyle Istranca Dağlarından dönüş yapıp deli gibi acıktığımız için bir yer aramaya başladık. 

Derken, yol kenarında gördüğümüz tabelasının peşine düştük Gizemli Vadi'nin. Tek derdimiz temiz bir yerde yemek yemekti. Cennete gittiğimizi farkında değildik. Dağların arasından, güzelim Trakya köylerinin içinden geçtikçe hem açlığımız hem merakımız arttı. Mekana vardığımızda ise kesinlikle aşık oldum diyebilirim.

Yeşil. En sevdiğim renk. Alabildiğine yeşil burası. Ve gerçekten harika bir vadi gölü var. Fırsat bu fırsat meditasyon, topraklama ne bulduysam yaptım, öylesine huzurlu bir yer ki çok da gerek yok bunları yapmaya aslında. Hatta bir ara konaklamaya karar verdik. Sonra ertesi gün okul olduğunu üzülerek farkına varıp bir dahaki seferinde konaklamak üzere ayrıldık. 

Çocuklar midilliye binebiliyor, hamaklarda yatıp uyuyabiliyorsun, kocaman bir futbol sahası var, çocuk parkı da göze dişe dokunur biçimde. Gerçi hamaklar dışında bir şeyle ilgilenmedi bizimkiler. Ortada koşturdular bir süre, sonra yorgunluk ve oksijenden kendilerinden geçtiler. 

Mutlaka gidilmesi, görülmesi gereken bir yer.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Fikrinizi paylaşın