13 Ağustos 2014 Çarşamba

5. Yaş Doğum Günümüz ve Satranç Temamız

Ada'nın doğum günü geçeli neredeyse 6 ay oldu, pek çok kişi Ada'nın dahiyane(!) fikri olan satranç temasının altından nasıl kalktığımı sordu bu süreçte, ancak bir türlü tadım tuzum yerine gelip de bu yılki doğum günümüzü yazamadım. Görünen o ki, gündem tatlı tuzlu günlerimize dönmemize asla izin vermeyecek, ben de gündemi kendimden uzak tutmaya karar verdim.

Ve biriktirdiğim yazıları teker teker yazmaya...

Ada 5. yaş doğum günü için angry birds temasında karar kılmıştı, ben de "oh bu yıl kolay yerden geldi" diye sevinmiştim, ancak yine doğum gününe kısa bir süre kala "hayır, ben satranç teması istiyorum!" buyuruverdi. "Ne alaka! Nasıl bulacağım? Ne yapacağım!" derken twitterdan satrançla ilgili görsel arayışına girdim ve Zümre beni böyle buldu...

Zümre'nin bana ulaşıp da "Benim böyle bir firmam var, size yardımcı olabilirim" dediği anki mutluluğumu anlatamam. Aslında ben damalı bir masa örtüsü ve birkaç siyah beyaz süse fittim, çünkü tema çok zordu, ama Zümre öyle bir paketle geldi ki, önce benim sonra da Ada'nın aklını başından aldı.

Fotoğrafları an be an instagramdan paylaşmıştım gerçi, değişik tema arayanlar da burdan görmüş olsun :)

Kurabiyelerimiz ve cupcakelerimiz Tuana Pasta'dandı... 


Pastamız yine Seyran'dan...Zümre doğum gününden iki saat önce geldi, masamızı süsledi.  Babamız satranç temalı balon bulamayınca futbol teması da bulaştı azıcık :)Masada acemice görünen süsler dışındaki tüm süsleme, masa örtüsü, banner vs. Zümre'ye ait. İşini o kadar  ciddiye alıyor ki, heykeltraş bulup minik satranç taşları yaptırmış, masanın üzerinde harika oldular bir de sürpriz magnet süslü kurabiyeler yaptırmıştı bize, onlara ayrıca bayıldık. Süslerimizi halen saklıyoruz.

Fotoğrafların da güzel olanları Zümre'nin gözünden...

Ulaşım bilgilerini de vereyim;
Leblebi
https://www.facebook.com/leblebi.li
https://twitter.com/leblebitasarim

Tuana Pasta
http://www.tuanapastamalzemeleri.com/

Seyran
http://www.seyran.com/Bumerang - Yazarkafe