Her "Bebek" doğduğunda bir "Anne" doğar.

Bu Blogda Ara

Bloga Üye Ol

Beylikdüzü Mekanları

Işığını Takip Edenler

Beylikdüzü Anaokulu

Bumerang - Yazarkafe

Mayıs 06, 2016

Beylikdüzü Ba'balık


Hemen her çocuklu ev gibi, bizim de pazar akşamının geleneksel yemeği balık. Ancak her çocuklu ev gibi bizim evde de pazar günleri çılgın bir hızla geçiyor. Eşim haftanın geri kalan altı gününde çocuklarla vakit geçiremeyecek kadar yoğun çalıştığı için, pazar günü öğleden sonraya kadar (pazarları da her çocuklu ev gibi sabahın yedisinde uyanıyoruz malum) ailece kahvaltı yapma ve çocukların gönlünü eğleme şeklinde yaşıyoruz. Akşam üzerine doğru da haftalık alışveriş, çocukların banyosu, okul hazırlığı telaşı başlıyor. Hele kışın, günün nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile. 

Dolayısıyla hem pazar günü akşam yemeğinde balık yeyip hem o balığı ayıklamaya, kızartmaya vakit ayırmak bana çok da mantıklı gelmiyor. Özellikle kızarttıktan sonra mutfağı temizleme kısmı çocukları yatırıp ütüye girişeceksen insanı depresyona sürüklüyor. 

Beylikdüzü'ne taşındığımızda buranın meşhur mekanı Balıkçı Kenan'a gittik uzun süre. Sonra evce grip olduğumuz ve evden çıkamadığımız bir pazar akşamı yemek işini nasıl halledeceğimiz konusundaki girişimlerimiz esnasında yemeksepeti.com dan balık siparişi verebileceğimizi keşfettik. Ba'balık ile de böyle tanıştık. Ve hastası olduk. Özellikle mısır ekmeğinin.

Beylikdüzü'nde eve nereden balık söylenir, nereden balık yenir diye düşünüyorsanız Ba'balığı tavsiye ederim. 

Menüsünü internet sitesinden görebilirsiniz. Mekanı gidip görme fırsatımız hala olmadı ne yazık ki, en kısa zamanda planlarımız arasında çıtır hamsi tavasını mekanında yemek var. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Fikrinizi paylaşın